WIRTHWEIN Polska

high.tech.in.plastics

Wirthwein Polska

Zakład produkcyjny w Łodzi

Od roku 1998 spółka Wirthwein Polska, jako dostawca systemowy firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o., produkuje w swoich łódzkich zakładach części do urządzeń AGD.
Aktualnie zakład nasz jest dostawcą nie tylko elementów z tworzyw sztucznych do pralek, suszarek do odzieży czy zmywarek, ale również części dla branży elektro, a od roku 2010 również dla motoryzacji.
Produkcja odbywa się wg norm DIN EN 9001:2008 und VDA 6.1 Dysponujemy wtryskarkami o siłach zamykania od 800kN do 10.000 kN.

Ponad 400 pracowników w trzech lokalizacjach dba o kompleksowe zarządzanie łańcuchem dostaw począwszy od zaopatrzenia, aż do realizacji zamówień bezpośrednio na linie produkcyjne klienta zgodnie zasadą „just in sequence“. Priorytetem pozostaje zawsze zapewnienie najwyższych standardów jakościowych.

Wirtwhein AG
Kompleksowe rozwiązania.

Na początku był ośmiokątny drewniany kołek używany przy budowie nawierzchni kolejowych. W połowie lat 60-tych kluczem do przyszłości stało się pojęcie „tworzywa sztuczne” i firma Wirthwein wkroczyła na drogę techniki formowania metodą wtrysku. Dziś grupa przedsiębiorstw Wirthwein produkuje w 13 lokalizacjach w Niemczech, Polsce, Hiszpanii, Chinach i USA różnorodne elementy i podzespoły z tworzyw sztucznych, jak również formy wtryskowe. Do grona odbiorców należą firmy z branży motoryzacyjnej, kolejowej, branży elektro i AGD oraz techniki medycznej.

Nadal pozostajemy wierni swoim korzeniom: firmy Bembé Parkett GmbH&Co oraz Winkler Design GmbH, które należą do grupy, są synonimem jakości i designu w obszarze wyposażenia wnętrz i przyczyniają się do dywersyfikacji naszej oferty. Dzięki doskonałej współpracy wewnątrz grupy tworzymy rozwiązania oparte na synergii: innowacyjne a zarazem ekonomiczne.

Jesteśmy w stanie z korzyścią dla klienta transferować nasze doświadczenia, wiedzę oraz technologie produkcji między różnymi obszarami działalność. Dzięki temu możemy być bardziej innowacyjni i osiągać sukcesy.

13 przedsiębiorstw. 2.000 pracowników. Jeden cel: najwyższa jakość i innowacyjne rozwiązania – we wszystkich obszarach, we wszystkich zakładach. Nasze główne kompetencje: technika tworzyw sztucznych i budowa form. Dla znanych klientów reprezentujących najbardziej wymagające gałęzie przemysłu. Wirthwein to synonim firmy rodzinnej, niezależnej i dynamicznie rozwijającej się. Od roku 1949.

Wirthwein Polska Sp. z o.o., ul. Dąbrowskiego 225/243, 93-231 Łódź, tel. +48 42 272 30 30, fax +48 42 272 30 50, biuro@wirthwein.de
motoryzacja kolejnictwo elektrotechnika AGD technika medyczna formy wytryskowe wyposazeniewnetrz