WIRTHWEIN Polska

high.tech.in.plastics

Oferta

Pełne spektrum

Od pierwszego szkicu do wysyłki gotowych wyrobów z tworzywa prowadzi długa droga. Dzięki wiedzy i doświadczeniu oraz odpowiedniemu wyposażeniu Wirthwein prowadzi swoich klientów szybko i pewnie do celu.

Obszary działalności:

motoryzacja

MOTORYZACJA Wysyłamy tworzywa w drogę.

Wirthwein jest producentem kompleksowych elementów dla motoryzacji, takich jak wewnętrzne moduły drzwi, mocowania zamków, obudowy napędów linek, ramy zewnętrzne drzwi i okien, elementy dachów uchylnych, osłony regulatora wysokości pasów bezpieczeństwa, nakrętki zbiorników paliwa, elementy obić wnętrza oraz siedzeń czy uchwyty do napojów.

WIRTHWEIN stawia na innowacyjność w procesach produkcyjnych i w technologii przetwórstwa tworzyw stosując m.in. długie włókna dla podwyższenia wytrzymałości elementów, formowanie wtryskowe wielokomponentowe, obtryskiwanie zaprasek, technologię MuCell® czy obtryskiwanie tkanin.

kolejnictwo

KOLEJNICTWO Kolej na tory…

Szczególny związek: Wirthwein i kolej. Od dziesięcioleci opracowujemy, produkujemy i dystrybuujemy części techniczne z tworzyw sztucznych oraz formy wtryskowe dla przemysłu kolejowego.
Wielu najbardziej wymagających europejskich przewoźników kolejowych zaufało produktom Wirthwein posiadającym certyfikat Q1. Firma Wirthwein cieszy się na całym świecie doskonałą opinią jako dostawca elementów do budowy torów. Nowoczesne wyroby, zaawansowana technologicznie produkcja, nadzór nad jakością - pociąg postępu pędzi po torach zbudowanych na innowacyjnych rozwiązaniach firmy WIRTHWEIN.

Różnorodność systemów mocujących i związane z tym różne wymagania określane są przez prędkości, z jakimi poruszają się pociągi.

...więcej >>

elektrotechnika

ELEKTROTECHNIKA Wprawiamy w ruch.

Wiodące przedsiębiorstwa z branży elektro zaufały kompetencjom Wirthwein. We współpracy z klientem konstruujemy i wdrażamy do produkcji seryjnej takie elementy jak:

• wirniki
• obudowy pomp i silników
• osłony wentylatorów
• pokrywy obudów

Produkty dostarczane przez firmę Wirthwein muszą wytrzymać bardzo wysokie obciążenia. Odpowiednia wytrzymałość mechaniczna, jak również niezbędna w niektórych przypadkach ogniotrwałóść, to rezultat dobrze prowadzonego procesu projektowania, uwzględniającego od początku właściwości tworzyw sztucznych.

[Rozmiar: 16287 bajtów]

AGD Pracujemy na najwyższych obrotach.

Wirthwein jest producentem niemal wszystkich rodzajów części i modułów do wysokiej klasy urządzeń AGD, takich jak pralki, suszarki do odzieży, zmywarki do naczyń czy odkurzacze.

Jako dostawca systemowy odpowiadamy nie tylko za terminową realizację zamówień i ich odpowiednią jakość. Naszą rolę postrzegamy szerzej: współpracujemy w trakcie całego procesu, na wszystkich jego etapach.

Wirthwein wspiera swoich klientów podczas konstrukcji, rozwoju i produkcji, jak również przy udoskonalaniu produktów. Na potrzeby branży AGD fabryki Wirthwein wtryskują, zgrzewają, wykonują prace montażowe, jak również realizują dostawy „shop in shop” oraz „just in time”

technika medyczna

TECHNIKA MEDYCZNA Mamy receptę na sukces.

Produkty z branży medycznej, diagnostyki i farmacji muszą spełniać niezwykle wysokie wymagania jakościowe w zakresie czystości wyrobu i sterylności. Wymagania te dotyczą również produkowanych przez nas elementów z tworzyw sztucznych. Bardzo szeroki i różnorodny obszar zastosowań sprawia, iż poza wiedzą techniczną niezbędne jest także ugruntowane doświadczenie w tej dziedzinie. Dotyczy ono m.in. produkcji w jak najczystszych warunkach. Wirthwein realizuje produkcję w pomieszczeniach „czystych” na wszystkich etapach procesu: wtrysku, rozdmuchu i montażu.
Połączenie produkcji w pomieszczeniach „czystych” zgodnie z normą ISO 14644-1 (klasa 7, klasa 10000), naszej filozofii Minimal Human Contact oraz zintegrowanych instrumentów nadzorowania procesów jest gwarancją „czystej” produkcji m.in. dla produktów mających zastosowanie w analizach PCR oraz testach czystości ATP

Nasza paleta produktów dostarczanych dla branży medycznej jest niezwykle bogata. Należą do niej między innymi:

  • zestawy z tworzywa do analizy DNA
  • szybkie testy czystości
  • pojemniki do przechowywania i czyszczenia soczewek kontaktowych
  • buteleczki i zamknięcia
  • materiały eksploatacyjne
Jako dostawca branży techniki medycznej spółka Riegler posiada certyfikaty DIN EN ISO 9001:2008 oraz DIN EN ISO 13485:2003

formy wytryskowe

FORMY WTRYSKOWE Zawsze w najlepszej formie.

Od początku w dobrych rękach: nasi pracownicy, sami lub współpracy ze znanymi specjalistami ds. konstrukcji, nadzorują procesy projektowania uwzględniające właściwości tworzyw.

Szczegółowe rysunki oraz animacje 3D służą jak najlepszej wizualizacji projektu. Nowoczesne stanowiska pracy wyposażone w programy CAD, CAD-cam, Catia V5 czy Pro E zapewniają bezproblemowe przejście od procesu konstrukcji do produkcji.

Rezultat może być tylko tak dobry, jak pracujący nad nim ludzie i narzędzia. Z tego powodu w grupie Wirthwein zasadą jest budowanie narzędzi w bezpośrednio zakładzie produkcyjnym albo w specjalizującym się w budowie form przedsiębiorstwie należącym do grupy - Formtechnik Osterode GmbH&Co.KG
Do dyspozycji mamy najnowocześniejsze obrabiarki pracujące we wszystkich dostępnych technologiach.
Rezultat: formy wtryskowe w rozmiarach do 1.800 x 2.000 mm i wadze do 15 t.

wyposarzenie wnętrz

WYPOSAŻENIE WNĘTRZ.

Bembé Parkett – przypieczętowana jakość.

Niezależnie od tego, czy chodzi o parkiet wielowarstwowy, parkiet z drewna litego, czy o deski podłogowe, cel firmy Bembé jest zawsze ten sam: sprostać wysokim wymaganiom klienta w zakresie estetyki, jakości i ekonomii. Z największą starannością Bembé Parkett troszczy się o wszystkie aspekty: począwszy od wyboru gatunków drewna aż po ułożenie parkietu.
Podłoga z pieczęcią Bembé pozostaje od ponad 230 lat synonimem standardów jakościowych na najwyższym poziomie.

Winkler Design - estetyka i funkcjonalność na najwyższym poziomie.

Utworzona w 1921 roku firma Winkler Design GmbH&Co. KG jest producentem wysokiej klasy systemów wydawania posiłków, systemów chłodzenia i podgrzewania, lad gastronomicznych oraz elementów wyposażenia przeznaczonych dla kantyn zakładowych, gastronomii, wagonów restauracyjnych oraz innych obszarów architektury wnętrz. W swoich projektach Winkler harmonijnie łączy stal szlachetną, drewno oraz kamień gwarantując najwyższy poziom rzemiosła i technologii .
Priorytetem firmy jest zadowolenie klienta. Zadowolenie to osiągamy przekształcając życzenia klienta w doskonałe rozwiązania.

Wirthwein Polska Sp. z o.o., ul. Dąbrowskiego 225/243, 93-231 Łódź, tel. +48 42 272 30 30, fax +48 42 272 30 50, biuro@wirthwein.de
motoryzacja kolejnictwo elektrotechnika AGD technika medyczna formy wytryskowe wyposazeniewnetrz